Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Investiční stříbro


Autor: Jan Hájek | Vloženo: 31.03.2016 000 18:44 | Témata: Poradna Investiční stříbro

Jan Hájek

Formulace o DPH u stříbra je nepřesná.

Není pravda že: "Neplátci DPH, tj. běžní drobní investoři, nakupují stříbro za plnou cenu včetně DPH ve výši 21 %".
Některé mince totiž mohou podléhat zvláštnímu režimu dle §90 zák. 235/2004 Sb. Problematika je poměrně komplikovaná a úzce souvisí s harmonizací v rámci EU. Reálně to ale znamená, že daňové zatížení je podstatně nižší než uvedených 21%.
Doporučuji odstavec DPH opravit.

 • Petr

  Petr

  31. března 2016 - Nejlepší odpověď Autor otázky označil tuto odpověď jako nejlepší.

  Ano, to je pravda.
  U stříbrných mincí zařazených do zvláštního/diferenčního režimu se opravdu DPH v základní sazbě neplatí. Na daňovém dokladu se pak DPH vůbec neuvede a cena již v sobě obsahuje daň uhrazenou v jiném členském státě EU. Ta se reálně pohybuje pod polovinou naší, tedy kolem 7-10%. Pro neplátce DPH (běžného drobného investora) je proto nákup ve zvláštním režimu výhodnější.
  Diferenční režim však nelze uplatnit u všech mincí a nespadají pod něj ani slitky.

  • Byla pro vás tato odpověď užitečná?
  • Ano (6)
  • Ne

Tato otázka byla již uzavřena.

Autor otázky byl spokojen s obdrženou odpovědí, proto je otázka uzavřena a nelze na ni dále reagovat. Pokud se chcete zeptat na něco dalšího, položte novou otázku.